genel blog

Xbox One Üzerinde Artık 120 Hz Oyun Oynanabilecek

Genel 7 21 Nisan 2018
Oyuncuların Hertz oranlarına verdiği büyük önemin farkında olan Mircosoft, Xbox One konsolunda bu doğrultuda önemli bir adım atıyor. Microsoft, konsol...

Oyuncuların Hertz oranlarına verdiği büyük önemin farkında olan Mircosoft, Xbox One konsolunda bu doğrultuda önemli bir adım atıyor.

Microsoft, konsol dünyasında sınırları zorlamaya devam ediyor. Microsoft’un resmi açıklamasına göre artık Xbox One konsolu için 120 Hz’lik tazeleme hızına destek verecek. Free Sync (Grafiklerdeki kırılmaları ve bozulmaları önleyen AMD temelli bir sistem) ve 1440p çözünürlükten sonra bu önemli bir gelişme.

Microsoft resmi blog sayfasında arayüz geliştirmelerinin yapılacağını ve çok oyunculu oyunlarda performans artışı sağlayacaklarını duyurdu. İşin içine 120 Hz’lik monitörlere destek veren mimari de girdi. Bu uygulamalardan öncelikli olarak Xbox Insiders aboneleri faydalanabilecek.

Microsoft’un konsol dünyasındaki hamleleri gerçekten çarpıcı. Önceki satırlarımızda da değindiğimiz üzere önce AMD işlemcileri ve AMD grafik yongaları tarafından desteklenen FreeSync hamlesi geldi. Microsoft daha sonra Xbox One X’in 1440p çözünürlüğü destekleyeceğini duyurdu. Şimdi de 120 Hz uyumluluğu resmen duyuruldu.

Her ne kadar Xbox One için 120 Hz uyumluluk sunulacak olsada her oyunun 120 Hz desteklemeyeceğini söyleyebiliriz. Fakat zaman içerisinde bu bağlamda sorunlar da aşılacaktır.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

BENZER YAZILAR

ETİKETLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Önceki yazıyı okuyun:
God of War Çıkar Çıkmaz Yaması Da Çıktı!

Sevilen oyunlardan God of War daha piyasaya sürülür sürülmez oyun için bir yama da çıkıverdi. İşte ayrıntılar... 2016 yılından beri...

Kapat