genel blog

Pixel Telefonların Yazılımsal Güncelleme Süresi Yükseltildi

7 7 Ekim 2017
Google’ın Pixel serisi akıllı telefonlarının yazılımsal desteği 2 yıldan 3 yıla çıkartılmış durumda. Böylelikle telefonlar uzun süre güncelliğini korumuş olacak....

Google’ın Pixel serisi akıllı telefonlarının yazılımsal desteği 2 yıldan 3 yıla çıkartılmış durumda. Böylelikle telefonlar uzun süre güncelliğini korumuş olacak.

Bu hafta başında Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerini tanıtan Google, Android güncelleme desteğini arttırdığını açıkladı. Bildiğiniz gibi ilk Pixel telefonlar 2 yıl boyunca güncelleme alacağının garantisi verilmişti. Oldukça kısa olan bu süre, nihayet bu yıl Google tarafından 3 yıla uzatıldı.

Teknolojideki gelişim ve telefonlara gelen API’ların artışını göz önünde bulundurduğumuzda; 3 yılın yeterli bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Apple cephesinde bu destek 4-5 yıla çıkabiliyor ancak telefonların son hali ortada. iPhone 5, iOS 10.3.3 güncellemesi ile adeta kullanılamaz hale gelmişti.

iOS 10.3.3’te gayet akıcı ve stabil çalışan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ise iOS 11.0.2 güncellemesi ile artık kasmaya başladı. O yüzden Google’ın bu 3 yıllık desteği gayet mantıklı görünüyor. Dileriz bu haberin benzerlerini diğer markalar için de görürüz.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

ETİKETLER

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft Launcher’in Resmi Tanıtımı Gerçekleştirildi

Uzun zamandır çıkışı yılan hikayesine dönen Microsoft Launcher yazılımının tanıtımı en sonunda gerçekleştirildi. Konu ile ilgili detaylar... Microsoft’un Garage girişimi...

Kapat