genel blog

Ben Brode Blizzard Hakkında Kritik Bir Karar Aldı

Genel 2 23 Nisan 2018
Blizzard ekibinin en önemli isimlerinden biri olan Ben Brode, şirketten ayrılma kararı alarak şok etkisi yarattı. Hearthstone: Heroes of Warcraft...

Blizzard ekibinin en önemli isimlerinden biri olan Ben Brode, şirketten ayrılma kararı alarak şok etkisi yarattı.

Hearthstone: Heroes of Warcraft adıyla da bilinen Hearthstone, 70 milyon kişiden fazla oyunsevere hitap ediyor. Hearthstone, sanal bir kart oyunu. Warcraft dünyasındaki figürleri temsil eden kartlar sayesinde oyuncular, birbirine meydan okuyabiliyor. Yapım, şansa dayalı bir oyun değil. Aksine strateji geliştirip uygulama temeline dayanıyor.

Hearthstone, Blizzard tarafında 2014 yılında piyasaya sürüldü. Yapım; Windows, Mac OS, Android ve iOS platformlarında yer alıyor.

Ancak Blizzard’da şaşırtıcı bir ayrılık gerçekleşti. Hearthstone’u geliştiren ekibin başındaki isim Ben Brode, Blizzard’dan ayrılma kararı aldı ve bunu kamuoyu ile paylaştı.

Ben Brode, “Hayatımın bu döneminde, böylesine delice bir risk alabildiğim için çok şanslıyım. Aslında çok heyecanlıyım ve biraz da korkuyorum. Yeni bir oyun firmasının kurulmasına katkıda bulunmak için Blizzard’dan ayrılıyorum. Tasarlama, programlama ve geliştirme gibi eylemlere yeniden imza atacağım için heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.

Ben Brode, takım arkadaşlarının da hakkını verdi. Brode, “Hearthstone hakkında övgüleri ben topladım ama bu 80 kişilik bir ekibin çalışmasıydı. Ben basında daha çok öne çıkan bir kişiydim; hepsi bu. Geliştirme ekibimiz harika işler başardı. Oyunun emin ellerde olduğuna eminim.” açıklamasında bulundu.

Açıklamanın Hearthstone’un yeni genişleme paketi The Witchwood’un piyasaya sürülmesine bir hafta kala gelmesi ise şaşırtıcı oldu. Kulislerde, Blizzard üst yönetimi ile Ben Brode arasında sorunlar yaşandığı konuşuluyor. Brode, The Witchwood’un tanıtımında etkin rol üstlenmişti. Daha pek çok proje ile daha karşımıza çıkacağını umuyorduk fakat yaşanan bu sürpriz gelişme her şeyi değiştirebilir.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

BENZER YAZILAR

ETİKETLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Önceki yazıyı okuyun:
ZTE, ABD Tarafından Alınan Karara Tepki Gösterdi

Amerika'da yasaklanan ZTE, bu kararın hukuka uygun olmadığını ileri sürüyor. ABD Ticaret Bakanlığı ABDli firmaların ZTE'ye parça ve yazılım satışını...

Kapat