genel blog

Amazon Prime Kullanıcı Sayısıyla Adeta Rekor Kırdı

Genel 2 19 Nisan 2018
Ünlü teknoloji şirketi Amazon’un bir servisi olan Amazon Prime’ın üye sayısı tam 100 milyonu aştı! ABD’li e-ticaret devi Amazon’un tüketicilere...

Ünlü teknoloji şirketi Amazon’un bir servisi olan Amazon Prime’ın üye sayısı tam 100 milyonu aştı!

ABD’li e-ticaret devi Amazon’un tüketicilere özel satın alma deneyimi yaşatan Prime hizmetinin üye sayısı 100 milyonu aştı. Prime hizmetinde milyonlarca ürün tüketicilere en geç iki gün içinde ek ücret almadan ulaştırılıyor. Hizmet kapsamında binlerce film ve dizi de ücretsiz olarak izlenebiliyor. Dünyanın en zengin insanı olan Amazon kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos’un “Hissedarlara Yıllık Mektubu” yayımlanarak şirketin üye sayısı hakkında ilk kez kamuoyuna bilgi verildi.

Bezos mektubunda, 13 yıl önce başlayan Prime hizmetini şu anda dünya genelinde 100 milyondan fazla insanın kullandığını belirterek, şirketin geçen sene bu üyelik kapsamında dünya genelinde 5 milyardan fazla ürünü tüketicilere gönderdiğini vurguladı.

Geçen sene prime üye sayısında rekor kırıldığı bilgisini paylaşan Bezos, bu tip üyeliği bulunan tüketicilere 100 milyonu aşkın farklı ürünün en geç iki gün içinde ek ücret almadan ve ürün sayısında kısıtlama olmadan teslim edildiğine dikkati çekti.Bezos, Prime üyeliğin geçen yıl Meksika, Singapur, Hollanda ve Lüksemburg’da da kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Amazon, yıllık 99 dolar veya aylık 13 dolar olan Prime hizmeti sayesinde kullanıcılarına milyonlarca ürünü en geç iki gün içinde ücretsiz ulaştırabiliyor. Üyeler ayrıca, prime hizmeti sayesinde binlerce film ve diziyi ücretsiz izleyebiliyor. Prime hizmetine üye olanların sayısı sürekli artıyor. Bu durumda Prime yeni rekorlara da gebe gibi gözüküyor.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

BENZER YAZILAR

ETİKETLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft’tan Linux Hakkında Önemli Açıklama

Dünyaca ünlü yazılım şirketi Microsoft, Linux çekirdekleri ile ilgili olarak önemli bir açıklamada bulundu. Microsoft, dün düzenlediği etkinlikte kendi özel...

Kapat